header banner
Default

NFT sanatçısı Pak, müşterilerine yardımcı olmak için NFT satışları başlattı


Table of Contents

  NFT piyasasında uluslararası tanınırlığa ve başarıya sahip Türk NFT sanatçısı Murat Pak, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 2 büyük deprem sonrası destek amacıyla NFT satışı başlattı.

  Düz siyah bir piksel görseline sahip NFT, cause.quest sitesinde 0.001 ETH fiyatıyla satışa çıktı. Piksel, sanatçının imzası da oldu diyebiliriz. Daha önceleri bir pikselin görüntüsünün yer aldığı NFT sanat eserini yapılan açık artırmada 1,36 milyon dolara satmıştı.

  İsteyen kişilerin dilediği miktarda satın alma gerçekleştirebileceği bu NFT'den toplanan gelirlerin tamamı Ahbap Derneği'ne aktarılacak. MASAK'tan onay alan ahbap derneğinin kripto para ile yardım almaya başladığını bugün duyurmuştuk.

  Destekler için hızla bir NFT platformu oluşturduk. İlk drop "Cause #1" Türkiye Depremi için yayında. Tüm bağış @ahbap'a gidecek.

  Dilediğiniz kadar alın, Open Edition, 0.001 eth.
  Bir süre açık kalacak.

  Desteğinizin sembolü NFT'ler transfer edilemez.
  💧https://t.co/ryiRaJ13P4

  — Pak (@muratpak) February 7, 2023

  Alınan NFT'ler ERC1155 standartında oluşturulmuş ve transfer edilemez özelliğe sahip. Bu NFT'yi alan kişiler NFT'yi satamayacak ve transfer edemeyecek. Destek amacıyla satışa sunulan NFT'lerin bu şekilde transfer edilemiyor olması oldukça anlamlı.

  Murat Pak'ın kripto ve NFT dünyasındaki bilinirliğinin ve erişiminin projeye olan ilgiyi artıracağını düşünüyorum. Umarım uluslararası yardımlar böyle projeler ile artar ve deprem felaketinin yaralarının sarılmasında katkı sağlar.

  Sources


  Article information

  Author: Brandon Stevens

  Last Updated: 1699523282

  Views: 1108

  Rating: 4.2 / 5 (107 voted)

  Reviews: 84% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Brandon Stevens

  Birthday: 2018-06-19

  Address: 7723 Drake Square Suite 730, Carmentown, NM 03195

  Phone: +4145251429343956

  Job: Librarian

  Hobby: Rock Climbing, Gardening, Skateboarding, Juggling, Robotics, Stargazing, Painting

  Introduction: My name is Brandon Stevens, I am a Determined, multicolored, rich, talented, frank, transparent, fearless person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.